www.ckcired.cz :: Partneři konference (25.01.2021 - 23:46)

Partneři konference


Partneři konference:   
            

ABB s.r.o. 

 

 

ABB je přední světovou společností působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňuje zákazníkům z oblasti průmyslu a distribuce energií zlepšit jejich výkonnost a současně snížit dopad jejich činností na životní prostředí.

ABB má více než 120letou tradici a její úspěch je dán zejména silným zaměřením na výzkum a vývoj podpořený sedmi výzkumnými centry po celém světě.
Organizačně je ABB rozčleněno do čtyř divizí: Elektrotechnické výrobky, Energetika, Automatizace výroby a pohony a Procesní automatizace.

ABB v České republice naleznete v 8 lokalitách. Svá nejvýznamnější inženýrská výzkumná centra a 6 výrobních závodů má v Praze, Brně, Ostravě, Trutnově a Jablonci nad Nisou.

Přibližně 80 % produkce míří na export, což svědčí o vysoké kvalitě výrobků ABB z ČR. Např. brněnský závod pro výrobu rozváděčů, transformátorů a senzorů vysokého napětí je největší výrobní závod na přístrojové transformátory vysokého a velmi vysokého napětí na světě.

 

   

 

       

 

 

  AZ Elektrostav, a.s.  

 

Společnost AZ Elektrostav, a.s. se od svého založení v roce 1992 vypracovala v jednu z nejkomplexnějších a nejvýznamnějších elektromontážních firem v České republice s realizací mnoha významných zakázek i v zahraničí. Sortiment poskytovaných služeb byl postupně rozšiřován tak, aby firma naplnila své krédo realizovat stavby elektrických a optotelekomunikačních zařízení od A do Z, tedy od projektu, přes nákup potřebných komponent, výrobu rozváděčů, vlastní realizaci staveb až po revize a údržbu zařízení. Pro zajištění pokrytí veškerých požadavků a služeb pro své zákazníky se stala firma AZ Elektrostav, a.s. 100% vlastníkem firem ELTRAF, a.s. a Energetická montážní společnost Liberec s.r.o.

  

    BENNING CR, s.r.o.  

 

Firma BENNING GmbH Bocholt, SRN patří k předním světovým výrobcům proudových zdrojů pro oblast záložního napájení. 

Dceřinná společnost BENNING CR působí na českém a slovenském trhu a vyrábí, dodává a servisuje:

        -  usměrňovače

        -  staniční baterie

        -  střídače

        -  dc-dc měniče

        -  UPS systémy


          EN-CENTRUM, s.r.o.   

 

EN-CENTRUM s.r.o. je obchodní společnost zaměřená na dodávky elektro měřicích přístrojů, zkušebních zařízení a systémů do odvětví energetiky, elektrotechniky, elektrostatiky, telekomunikací, průmyslu atp.. Společnost vznikla v roce 1998 a navázala na aktivní účast jednatele společnosti v těchto oblastech již od počátku devadesátých let. V současné době spolupracujeme a zastupujeme renomované zahraniční výrobce měřicí a zkušební techniky jako např. Doble Engineering - USAHigh Voltage Inc. - USARycom Instruments Inc. - USARaytech GmbH - CHB2-High Voltage – Rakousko,Intereng Kabelmesstechnik GmbH – Německo,CATU – FrancieEnergy Support GmbH – NěmeckoHT Italia S.r.L. – ItálieKurth Electronic GmbH – NěmeckoOfil Ltd. - Izrael,TREK Inc. – USARocoil Rogowski Coils Ltd.- UK,Suparule System Ltd. - Irsko a další. Běžně pokrýváme trhy České Republiky a Slovenské republiky. Kromě dodávek a kompletací zkušebních a měřících přístrojů, zařízení, systémů přímo od zahraničních výrobců nabízíme odborné poradenství ze zadané problematiky, zprostředkování konzultací a zajištění přímé vazby na výrobce Vašeho zařízení. EN-Centrum Vám zajistí záruční a pozáruční servis, kalibraci a kontroly zakoupených měřících přístrojů u domácích autorizovaných organizací, nebo přímo u výrobců.

 

        EATON ELEKTROTECHNIKA s.r.o.  

 

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky svým komplexním řešením je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Svým zákazníkům poskytuje úsporná řešení pomáhající řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii efektivněji, bezpečněji a udržitelněji. Zaměstnává více než 99 000 zaměstnanců a prodává své výrobky zákazníkům ve více než 175 zemích světa.

Významnou součástí společnosti Eaton v České republice je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí , kde vyrábíme proudové chrániče,  jističe (modulární, výkonové a vzduchové) a rozváděčové systémy xEnergy. Se svými zhruba tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji.

Od dubna roku 2008 patří společnost do skupiny Eaton Corporation, v září 2009 změnila v souvislosti s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s.r.o.

V roce 2012 společnost dokončila akvizici společnosti Cooper. Spojením dvou silných značek do jedné vznikl nový Eaton, který  nabízí jedno z nejširších portfolií výrobků, služeb a řešení na elektrotechnickém trhu.

Začátkem roku 2012 otevřela skupina Eaton vlastní inovační centrum (EEIC) ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy, své první v Evropě a páté na světě. Za tento investiční projekt společnost Eaton obdržela ocenění Investor roku 2012.

 

 

       

EL-INSTA ENERGO s.r.o.

 

 

Společnost  EL-INSTA ENERGO s.r.o. je spolehlivým dodavatelem elektrotechnických zařízení a inženýringu, působící v České republice a na Slovensku.

Hlavní zaměření : kompenzace jalové energie od nízkého až po velmi vysoké napětí, multifunkční digitální ochrany a zábleskové ochrany, z oblasti vysokého napětí dále transformátory a rozváděče , z oblasti velmi vysokého napětí  - výkonové transformátory, přístrojové transformátory, odpojovače a vypínače.  Poskytujeme návrh, dodávky  a zprovoznění výše uvedených zařízení. Detailní přehled nabízených prvků, řešení  a referencí lze získat na webových stránkách.  Těšíme se na spolupráci.


       

ELCOM, a.s.

 

 

Společnost ELCOM, a.s. dodává elektrické pohony, měniče, průmyslové napájecí systémy, testovací a měřící systémy, měřící přístroje a software pro měření a analýzu dat. 150 zaměstnanců společnosti se zabývá profesionálním zpracováním projektů, kvalitní výrobou dodávaných zařízení, instalacemi na místě a technickou podporou. Sídlo společnosti je v Praze, technické pobočky jsou v Brně, Bystřici nad Pernštejnem Ostravě a v Číně. Společnost je jako dodavatel aktivní zejména v regionech střední Evropy, na Blízkém východě, ve Spojených státech Amerických a v Číně.


    

 

ELTRAF, a.s.

 

 

Základním oborem činnosti firmy je výroba celobetonových, kombinovaných  a oceloplechových transformoven a spínacích stanic vn a vn/nn pro distribuční energetické společnosti a průmyslové objekty.  Významnou část představuje rovněž výroba kontejnerů pro kogenerační jednotky, bioplynové stanice, fotovoltaické elektrárny, drážní stavby, akustické kryty, telekomunikační datové a rozváděčové skříně.  Flexibilita a přizpůsobení se konkrétním požadavkům zákazníka spolu s vysokou kvalitou a technickou úrovní výroby – to jsou faktory, které řadí ELTRAF, a.s. na přední místo mezi přední výrobce tohoto sortimentu v ČR. 


     

ELVAC, a.s.

 

 

ELVAC a.s. je technologickou společností, jejímž hlavním předmětem činnosti je inženýring a obchodně-technické služby v oblasti průmyslové a speciální výpočetní techniky.

Velká část aktivit je spojena s rozvojem energetiky v oblasti řízení a monitorování distribuční soustavy elektrické energie a dále s obnovitelnými zdroji, jako jsou sluneční, větrné a vodní elektrárny.

Našimi obchodními partnery jsou společnosti, které na bázi vysoce spolehlivého, sofistikovaného hardware poskytují koncovému uživateli specializovaná komplexní řešeni s vysokým podílem přidané hodnoty. Klíčovou složkou naší činnosti je vývoj a malosériová výroba individuálních zákaznických řešeni do úrovně konstrukčního návrhu či výroby speciální zákaznické elektroniky. Systém řízení a kontroly kvality výroby je certifikován podle mezinárodně platného standardu ČSN EN ISO 9001:2001.

 

                

Grid Solutions je divize firmy GE poskytující zařízení, řešení a servis v oblasti  VN a VVN  techniky  -  vyrábí a dodává VVN vypínače, odpojovače, měřící, výkonové i speciální transformátory, GIS zapouzdřené a HIS hybridní technologie, generátorové vypínače, zařízení i řešení v oblasti kompenzace.  

Disponuje širokým portfoliem ochran, řídicích systémů rozvoden a softwarových řešení pro řízení v energetice.  

U komplexnějších projektů pak nabízí řešení a dodávky na klíč.


    KMB systems, s.r.o.  

 

Firma KMB systems se od roku 1991 zabývá vývojem elektroniky pro průmyslovou automatizaci a energetiku. V současnosti nabízíme zejména produkty pro kompenzaci jalového výkonu, široké spektrum univerzálních měřicích přístrojů a přenosné analyzátory kvality. Vyvíjíme i speciální elektronická zařízení dle přání našich zákazníků.


       

Landis+Gyr s.r.o.

 

 

Landis+Gyr je předním světovým poskytovatelem integrovaných řešení v oblasti energetiky zaměřených na potřeby energetických společností a je jedinečný ve své schopnosti dodávat moderní měřicí řešení typu end-to-end. Dnes nabízí společnost nejširší sortiment produktů a služeb v oboru měření energie a připravuje cestu pro příští generaci smart grid. S ročními tržbami přesahujícími 1,6 miliardy USD, vyvíjí Landis+Gyr jako samostatná rostoucí platforma korporace Toshiba (TKY:6502) a z 40% vlastněná společností Innovation Network Corporation of Japan, svou činnost ve 30 zemích v pěti světadílech a zaměstnává 5 200 lidí se základním posláním pomáhat lidem lépe hospodařit s energií.

Další informace o společnosti Landis+Gyr najdete na www.landisgyr.cz.


         Maschinenfabrik Reinhausen GmbH  

 

Společnost Maschinenfabrik Reinhausen GmbH (MR) se sídlem v Regensburgu v Německu je známá především jako renomovaný výrobce přepínačů odboček pro výkonové transformátory. Přepínače odboček vyrábí více než 80 let a je nositelkou mnoha inovativních řešení. Před dvaceti lety se stala se průkopníkem ve využití vakuové technologie. Přepínače VACUTAP®  i OILTAP®  nalezneme téměř ve všech rozvodnách v české republice. Celkem je po světě provozu více než 220.000 přepínačů odboček s logem MR.

V průběhu roku 2016 přibyl do rodiny přepínačů menší bratr pro distribuční transformátory. Přepínač odboček ECOTAP® opět využívající osvědčenou vakuovou technologii je pružnou reakcí společnosti MR na měnící potřeby provozovatelů distribučních soustav v důsledku instalací obnovitelných zdrojů energie.

Další podporovanou a již více než 45 let rozvíjenou oblastí je výroba elektroniky pro regulaci napětí a monitoring přepínačů odboček transformátorů i samotných transformátorů. Regulátory napětí TAPCON® si našly cestu i k mnoha českým zákazníkům. Nejnovější varianta regulátorů TAPCON® je postavena na modulární bázi tzv. Integrated Smart Modulu® (ISM®). Ze stejné filozofie vychází je monitoring transformátorů TRAFOGUARD®. Společnost nabízí i komplexní řešení monitoringu více transformátorů – systém TESSA®.

Monitoring výkonových transformátorů se neobejde bez měřících přístrojů jako jsou teploměry či olejoznaky, ochranu transformátorů si nedokážeme představit bez Buchholzova relé či odlehčovacích ventilů. V rodině MR tento sortiment vyvíjí a dodává dceřiná společnost MESSKO GmbH. Její poslední inovace – nekomplikované, ale velmi spolehlivé čidlo MSence® pro indikaci plynů v transformátorovém oleji výborně doplňuje vybavení pro monitoring transformátorů. 


       MEgA -Měřící Energetické Aparáty, a.s.  

 

MEgA – Měřící Energetické Aparáty, a.s. je inženýrsko technická organizace, zabývající se vývojem a výrobou speciálních a doplňkových měřicích přístrojů a SW produktů pro zlepšení a zefektivnění dodávky elektrické energie distribučními sítěmi i pro optimalizaci spotřeby spotřebičů. Při své činnosti využívá dlouhodobé zkušenosti z realizací v energetice i moderních technologických možností. Opírá se o vlastní výrobní základnu a využívá externí spolupráci s vědeckými pracovišti. 


  Microstep - HDO s.r.o.  

 MicroStep - HDO s.r.o.

 

 

 

Spoločnosť MicroStep – HDO s.r.o. vznikla začiatkom roka 1993 ako prvá dcérska spoločnosť firmy MicroStep s.r.o.

Na prahu výročia štvrť storočnice úspešného pôsobenia na trhu môžeme hodnotiť, že naša spoločnosť MicroStep – HDO s.r.o. sa stala a je stabilným dodávateľom riešení pre oblasť energetiky a utilít a priemyselnej automatizácie.

Naše aktivity sa zameriavajú najmä na vývoj a dodávanie softvérových riešení pre  distribútorov a dodávateľov elektrickej energie, plynu a ostatných komodít.

Naše riešenia získavajú nových zákazníkov vďaka schopnosti uspokojiť aktuálne potreby firiem pôsobiacich na trhu s energiami. Naši zákazníci sa môžu spoľahnúť na naše produkty a nástroje používané vo vlastnom core biznise akým je obchodovanie komodít, optimalizácia obchodovania, manažment trhového rizika, správa zmluvných vzťahov, správa odberných miest či podpora fakturačných procesov predikcie a iné.

Vývoj a výroba vlastných hardvérových riešení má u nás silnú tradíciu a tvorí stabilnú časť našich aktivít v oblasti komunikačných a riadiacich systémov.

V súčasnosti sa hlavná oblasť pôsobenia našej spoločnosti sústreďuje najmä na:

  • Komplexné softvérové riešenia pre obchodníkov a distribútorov s elektrinou a plynom
  • Aplikovanie princípov machine learning a business intelligence v energetike
  • Systémy manažovania energií a energetických dispečingov
  • Systémy HDO a riadenia záťaže
  • Komunikačné, monitorovacie a riadiace systémy

Vďaka neustálym investíciám do vývoja produktov a služieb, spolupráci s poprednými spoločnosťami na významných výskumných projektoch ako aj zamestnávaniu odborníkov z oblasti energetiky a IT poskytuje naša spoločnosť pracovné prostredie pre viac ako 100 zamestnancov.

 

   

OMICRON electronics GmbH

 

 

OMICRON electronics GmbH je mezinárodní společnost nabízející inovativní řešení pro testování energetických zařízení.

Na produkty OMICRON se s maximální důvěrou spoléhají uživatelé při zkouškách vysokonapěťové techniky, tuto špičkovou technologii vysoké kvality využívají zákazníci ve více než 140 zemích světa. Rozsáhlé portfolio výrobků doplňují služby zákazníkům v oblasti poradenství, uvádění do provozu, testování, diagnostiky a školení.

Servisní centra umístěná na všech kontinentech poskytují širokou základnu znalostí a mimořádnou zákaznickou podporu. To vše, společně se sítí obchodních partnerů, zajišťuje společnosti OMICRON vedoucí postavení na trhu. Využití zkušeností z celého světa umožňuje přinést zákazníkům to nejlepší řešení.  


   

 

SIEMENS, s.r.o.

 

 

 

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v Česku. Již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Vytváří více než 9 tisíc pracovních míst, což jej řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Divize Energy Management (EM), úsek Digital Grid (DG) nabízí nejmodernější řešení vyhovující rychle se měnícím požadavkům na řízení sítí. Úsek EM DG je dodavatelem ochran, řídicích systémů a přístrojů pro měření kvality energie pro celý energetický řetězec od výroby, přes přenos a distribuci až ke koncovému uživateli elektrické energie. Jeho produkty a řešení se současně zaměřují na systémy inteligentního měření, komunikaci v distribučních a přenosových sítích, systémy řízení spotřeby energie a využití obnovitelných zdrojů energie pro oblast lokálních sítí. EM DG je také dodavatelem softwarových řešení a zabývá se konzultační činnosti pro oblast simulací a optimalizace v energetických sítích a obchodních modelech energetických společností nebo regulace napětí v distribučních sítích NN.

 

     

TMV SS s.r.o.

 

 

TMV SS s.r.o. je obchodní a servisní firmou založenou v roce 1991, je zaměřena na měřící a diagnostické přístroje pro energetiku, průmysl a oblast R&D. Mezi hlavní směry patří termovizní kamery, diagnostika a monitoring vypínačů vn-zvn, ochran, transformátorů, PT, bateriových systémů. Sortiment doplňují vysokorychlostní digitální kamery, koronové kamery, vysokonapěťové zdroje VLF a další speciální přístroje. TMV SS s.r.o. není zaměřena pouze na prodej, ale silný důraz klade i na podporu a zaškolení zákazníků, stejně tak i na servis ve vlastním servisním středisku. Věříme, že i vy můžete rozšířit řady našich spokojených zákazníků.

   

 

 

 

 

Organizaci konference zajišťuje:     
    EGC - EnerGoConsult ČB s.r.o.  

Firma EnerGoConsult ČB s.r.o. byla založena v září 1997. Zabývá se především pracemi v oblasti energetiky. Spektrum činnosti je poměrně široké: od vývoje speciálních zařízení, měření až po vývoj softwaru, zpracování studií, či poradenství. Podílí se také na vytváření legislativních a normalizačních dokumentů.

   

 

 

   
Mediální záštita konference:   
    Časopis ENERGETIKA  

Odborný časopis ENERGETIKA vychází již od roku 1951. Od roku 1997 je jeho vydavatelem i nakladatelem Český svaz zaměstnavatelů v energetice. Tento recenzovaný neimpaktovaný měsíčník se věnuje zejména následujícím tématům: energetické hospodářství, elektroenergetika, energetické strojírenství, nové technologie, obnovitelné zdroje energie, zásobování teplem, úspory energie, věda a výzkum, životní prostředí, legislativa.

Konference CIRED